Vitajte v Absurdistane, alebo Slovenskostane???

Autor: Jan Sklenar | 27.2.2013 o 18:25 | Karma článku: 14,71 | Prečítané:  2083x

Udalosti posledných dní ma opäť raz nenechali ľahostajným a keď sa už naozaj donútim opäť raz blognúť, je to vážne! V posledných dňoch sa bohužiaľ neviem zbaviť čoraz silnejšieho pocitu, že občan je v tejto spoločnosti tým najnepodstatnejším článkom celého reťazca. Zrejme nie potravinového, ale reťazca určite.

Poviete si, to nie je to žiadna novinka, ale v poslednej dobe je toho veľa a čoho je veľa, toho je moc.

Hneď na úvod si dovolím položiť provokatívnu otázku: Načo nám je vlastne štát. Štát, ktorý nefunguje, alebo funguje úplne absurdne?

Nedávno ma pobavil (samozrejme mám na mysli skôr čiernu podstatu daného humoru) článok Petra Breinera s názvom: Smrteľne (Prečo na Slovensku nefungujú základné veci) v ktorom opisuje návštevu Slovenska s jeho NYrským priateľom. Obsah zhrniem do pár slov: brečky, rozbombardované cesty, schody hore - schody dolu, stanica, čo je skôr stojáreň na vlak, zelenina, čo je skôr niečím čo sa ani zďaleka nepodobá na niečo zelené, ale aj o tom dobrom vtipe so zimnými olympijskými hrami, ktoré vraj nakoniec nebudú, lebo si pán Ferko Chmelár a chlapci zo SOV konečne prečítali chartu OH a vraj sa to nesmie konať v dvoch krajinách, ale iba v jednej.....

Ale pozor, možno sa to nakoniec bude dať nejako spraviť. Napríklad nejakým pôsobivým vyjadrením našich politikov a obmäkčením MOV. Niečo takéto by azda mohlo zabrať, čo poviete?

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=cLeF4IUUNe4

Ak to ale nevyjde, čo si len počnú verejní obstarávatelia. To žiaľ nateraz nikto s istotou nevie povedať...

Ale späť k nášmu Absurdistanu.

Bežná situácia číslo 1 (ďalej len BSČ): Dnes som cestoval autom do Bratislavy po Starej Vajnorskej. Jedna diera, hovorím si: „stáva sa aj v iných krajinách". Druhá diera, skoro som prišiel o pravé predné. Tretia diera „do riti". Štvrtá diera do .....Piata diera, šiesta diera, siedma diera, stoosemdesiata tretia diera. Som v cieli, kontrolujem pneumatiky, nepraskla ani jedna.

Úvaha: To kde žijem?

Riešenie: Zajtra pôjdem do mesta vlakom!

Dodatočná úvaha: Pôjde vôbec ten vlak keď napadne veľa snehu a slovenskí železničiari sa do toho zase pustia lopatami ako v 19.storočí?

Riešenie: Možno nakoniec budem musieť dochádzať pešo 40 km, aj to sa, dá veď naši predkovia vraj tak robili a akí boli zdraví...

Post -dodatočná úvaha: Nesnaží sa tento štát len o to, mať nakoniec zdravých a vitálnych obyvateľov?

Zavrhnem túto úvahu ako nezmyselnú a absurdnú, ale viem si predstaviť, že to nakoniec niekam tam smeruje.

Záver: Ak Vám to nevadí, chodievajte všade pešo. Je to najistejšie a uvidíte, časom si zvyknete...

Zdroj:vas.cas.sk

BSČ 2: Ak chcete odbočiť v Bratislave z Ivanskej cesty na Vrakunskú, tak to len zažijete poctivý Absurdistan. Doľava odbočiť nemožno z bezpečnostných dôvodov. Pokračujete rovno. Ak chcete na najbližšom parkovisku spraviť takzvaný U-turn (cháp otočka v tvare písmena U), zakazuje Vám to ďalšia značka. Neostáva Vám nič iné len pokračovať a hľadať exit...hoc aj hocijaký)

Úvaha: Čakám, kedy sa nebude dať v tomto štáte vôbec odbočiť ani doľava ani doprava.

Riešenie: Choďte iba rovno!

Záver: Keď pôjdete v stáde iba rovno nedostanete po hube a značne eliminujete porušenie akýchkoľvek predpisov o ktorých ani neviete, že ste ich porušili. Takže iba rovno a nehľadieť ani doprava, ani doľava!

Zdroj: www.odkazprestarostu.sk

BSČ 3: Manželka bola nedávno u obvodného lekára. Klasické vyšetrenie k pracovnej spôsobilosti. Cena: 35 Euro slovenských. Chcela ešte aj osvedčenie k spôsobilosti viesť motorové vozidlo. Tak ešte 10 Euri slovenských navrch. Vraj „veď Vám to aj tak zamestnávateľ preplatí..."

Úvaha: Pohádal som sa so ženou, či je normálna platiť toľké peniaze nejakému kreténovi  za zmeranie krvného tlaku a prečítaní pár písmeniek z tabule.

Riešenie: Zmena obvodného lekára.

Problém čislo1:Iný obvodný lekár nie je.

Problém číslo2: Ak aj je, má toľko pacientov, že ďalších už neberie.

Záver: vôbec nenavštevovať lekára ak nechcete mať hlboko do vrecka a prísť o svoje zdravie. Všetko je na webe - liečte sa sami!

BSČ 4: Zahraničná návšteva môjho priateľa zhodou okolností tiež z NYrku. Chce ísť na obed s peknou vyhliadkou Bratislavy. Sú asi len dve - ani v jednej som predtým nebol. Ideme do jednej. Chce typické - slovenské a hlavne bryndzové halušky. Servírovanie v bielych rukavičkách. Bohaté menu. Kamoš poznamená, že aj v NYrku také majú, ale ešte tam nebol, vraj sú najdrahšie. Donesú halušky. Halušky z polotovaru. A bryndza? Nedá sa povedať, že bryndza. Premáha sa. Nechápe ako môžu takto flagrantne pokaziť celý dojem.

Úvaha: Ja už som si zvykol.

Riešenie: Nechodiť do reštaurácií a keď tak iba v prípade núdze.

Záver: Jedzte radšej raw food, to je teraz in, nedá sa na tom veľa pokaziť a nakoniec je to zdravé. Minimálne si to bez problémom viete pripraviť sami doma...

Toľko k situačnému humoru. Poviete si, nepodstatné veci!

Dám teda ešte jednu navrch.

Hornonitrianske bane dostali historicky najvyššiu pokutu za pochybenia v súvislosti s najväčšou banskou tragédiou v histórii Slovenska, pri ktorej zahynulo 20 ľudí.

Banský úrad udelil pokutu - vraj maximálnu vo výške 33-tisíc eur. Bane ju akceptovali a zaplatili. Prokuratúra pokutu zrušila pre hádajte čo?......... banský úrad udelil pokutu ešte raz a hádajte čo?.......

Bane venovali pokutu charite. A hádajte čo......?

Zdroj:prievidza.sme.sk

Ešte stále máte pocit, že nežijete v Absurdistane?

Ak áno, dovoľte mi poblahoželať Vám. Zrejme sa čo chvíľa stanete majiteľom fungl nového osobného vozidla. Ale bude Vám to koniec koncov na nič. Lebo na tých cestách sa vozidlom a to ešte aj k tomu osobným fakt nedá jazdiť.

Ak ale nemáte tento pocit. Máte a máme asi len tri možnosti:

1.      Odísť z tohto Absurdistanu čo najskôr!

2.      Ešte chvíľu počkať a odísť o čosi neskôr!

3.      Alebo vyčkať dokonca a aspoň zhasnúť za sebou svetlo. Treba predsa šetriť!

No a už keď budete odchádzať, nezabudnite si po ceste pohmkávať túto melódiu:

http://www.youtube.com/watch?v=zETvezTNmIQ

p.s. ja si ju už pohmkávam celý týždeň...

p.p.s. včera som tento blog už nestihol uverejniť a tak som dnes vyskúšal ten vlak. Sneh nenapadol. Ani centimeter, ale vlak meškal asi pol hodinu....začnem asi fakt chodiť pešo!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum: SaS predbehla v preferenciách SNS, do parlamentu by sa dostalo aj KDH

Ak by sa parlamentné voľby konali počas predchádzajúceho víkendu, súčasná koalícia by v parlamente získala 69 mandátov.

BLOG TRANSPARENCY INTERNATIONAL

Ťapáková zarába viac ako minister, no nemáte právo to vedieť

Právo na súkromie je dôležitejšie.

PLUS

Prečo treba chrípku vypotiť?

Mnoho ľudí netuší, čo znamená zvýšená teplota a prečo je pre telo vlastne užitočná.


Už ste čítali?