Ešte stále sa dá začať lepšie!

Autor: Jan Sklenar | 4.6.2014 o 10:55 | Karma článku: 4,77 | Prečítané:  398x

Vážení, vy si naozaj myslíte, že v tejto spoločnosti a s takto nastavenou legislativou sa dá transparetne financovať politická strana či predvolebná kampaň? Nebláznite! To by zákon musel platiť pre každého rovnako a každý by ho musel aj rovnako dodržiavať! V opačnom prípade sú všetci, čo sa len trošku chcú priblížiť k slovu transparentnosť objektívne diskriminovaní v akejkoľvek politickej súťaži!

Tým samozrejme neobhajujem financovanie volebnej kampaneRada Procházkua pokladám za veľmi nešťastné, viniť z toho vlastný volebný tím, ale ja Vám garantujem, že v súčasnej dobe nenájdete na Slovensku politika a politickú stranu, ktorá by mala svoje financovanie vydokladované do posledného centu! Politika je aj o investovaní lobbistov a záujmových skupín, ktorí dúfajú, že sa im ich vklad vráti formou verejnej zákazky a pod. Na tom v zásade nevidím nič zlé, pokiaľ tieto skupiny nezostávajú v anonymite. Pretože, len vtedy viete vykonávať verejnú kontrolu a reálne vidíte na čo sú peniaze použité a komu idú.
Už dlho sa diskutuje o zriadení tzv. looby inštitútu, ktorý by dokázal tieto problémy riešiť, bohužiaľ neexistuje spoločenská a politická vôla ich riešiť!
A teraz otázka na telo: Vy nekupujete tovar či službu bez dokladu? Keď je o niečo lacnejšia? Prečo to robíte? Porušujete tým zákon vy aj predávajúci a porušujete ho preto, lebo nenesiete žiadne riziko resp. môžete nedodržiavať zákon! A tu to celé začína! A keď môžu politici platiť na čierno, prečo by ste nemohli platiť aj vy?
Rado spravil prvú chybu. Sadol Matovičovi na lep a krkolomne sa v tejto situácií zamotáva, čo ma dosť prekvapuje, vzhľadom na jeho doterajšie skúsenosti. Ale nevychádzam z úžasu, ako sa do neho všetci novinári v poslednej dobe pustili. Keby skôr boli takto investigatívni pri predražených verejných zákazkách, netransparentných súťažiach, dodnes neobjasnenom financovaní SMERu, SDKU, KDH kde ide o podstatne vyššie sumy a vplyvnejšie záujmové skupiny. Urobili by tým väčšiu službu verejnosti! Ale tí čo by mali odpovedať, jednoducho neodpovedajú - mlčia a novinári im ich mlčanie neraz tolerujú. A reálne naozaj všetci platíme vysoké úroky za ich rozhodnutia! My všetci im to ticho tolerujeme! Preto buďme aspoň elementárne spravodliví! Rado to z financovaním volebnej kampane posral. Ak chce vniesť do politiky nové pravidlá a iné hodnoty mal by priznať, že urobil chybu!

Ešte stále sa dá začať lepšie!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum: SaS predbehla v preferenciách SNS, do parlamentu by sa dostalo aj KDH

Ak by sa parlamentné voľby konali počas predchádzajúceho víkendu, súčasná koalícia by v parlamente získala 69 mandátov.

BLOG TRANSPARENCY INTERNATIONAL

Ťapáková zarába viac ako minister, no nemáte právo to vedieť

Právo na súkromie je dôležitejšie.

PLUS

Prečo treba chrípku vypotiť?

Mnoho ľudí netuší, čo znamená zvýšená teplota a prečo je pre telo vlastne užitočná.


Už ste čítali?