Etické???

Autor: Jan Sklenar | 13.10.2016 o 9:42 | Karma článku: 6,53 | Prečítané:  874x

Na margo dnešného štátneho pohrebu prezidenta Michala Kováča len táto reflexia:  Budaj chce opäť navrhnúť zrušenie Mečiarových amnestií na čo kolega Čiž reagoval slovami: "je neetické otvárať túto tému pred štátnym pohrebom..." 

Keď som to včera čítal skoro ma vystrelo. Ak niekto bráni vyšetreniu trestného činu stáva sa spolupáchateľom. Takže potenciálni spolupáchatelia nám hovoria čo etické je a čo nie je. Ktovie možno niekdajší Stredoslovák Číž (Mečiarom vymyslená postavička vyšetrovateľa) nakoniec nebude len obyčajným menovcom... Budaj má absolútnu pravdu keď hovorí, že tí ktorí dnes budú kondolovať rodine Michala Kováča a roky bránia vyšetreniu kauz (zavlečenie Michala Kováča ml.do zahraničia či vražde Róberta Remiáša) nezmyjú vinu zo svojich rúk. To oni by sa dnes mali hanbiť pozrieť rodine pozostalých do očí.Tak ako sa nedávno zapýril Fedor F. a minimálne sa ospravedlnil. Teátro zo štátnym pohrebom je symbolická záležitosť. Michal Kováč si ho ako prvý prezident Slovenskej Republiky dozaista zaslúži.

Už len pre jeho odvahu postaviť sa Mečiarovi v divokých a nedemokratických časoch. Ako ale vnímať dnešnú pietnu spomienku s farizejmi ktorí sa na nej zúčastnia? Ak by sa zúčastnil aj Lexa dala by sa celá záležitosť chápať ako dokonale nacvičená burleska. Nejdem tu kázať o morálke ani o etike, nech si každí urobí obraz sam. Spoločnosť ktorá sa typologicky podobá na rodinku kde sa všetko zlé a bolestivé jednoducho zametie pod koberec a tvári sa nezúčastnene je chorá spoločnosť. Chorá preto, lebo problémy vždy vyplávajú na povrch a bez reflexie a následnej katarzie sa jednoducho nepohneme ďalej. Budeme si tu naďalej klamať a z nášho zlyhania viniť iných. Budeme si žiť beztarostne na kopke, mať takú vládu "akú si zaslúžime", nadávať budeme iba pri pive, zabudneme na Komunistov, Mečiaristov, Ivan zostarne na svojom rančí ale všetko, všetko sa nám raz vráti ako bumerang!

Česť Vašej pamiatke prezident Michal Kováč. Odpočívajte v pokoji a prepáčte!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Dva návody, ako uspieť s novou politickou stranou

Zdá sa, že slovenský volič si bude musieť ešte nejaký čas vystačiť s dnešnou ponukou. Ibaže by Babiš založil pobočku ANO v Bratislave

KOMENTÁRE

Trúfalosť Ruska v Sýrii

Posmech Západu zo zastaranej armády akosi ignoruje podstatu: Putin nepozná škrupule.


Už ste čítali?