Vitajte v Absurdistane, alebo Slovenskostane???

Autor: Jan Sklenar | 27.2.2013 o 18:25 | Karma článku: 14,71 | Prečítané:  2100x

Udalosti posledných dní ma opäť raz nenechali ľahostajným a keď sa už naozaj donútim opäť raz blognúť, je to vážne! V posledných dňoch sa bohužiaľ neviem zbaviť čoraz silnejšieho pocitu, že občan je v tejto spoločnosti tým najnepodstatnejším článkom celého reťazca. Zrejme nie potravinového, ale reťazca určite.

Poviete si, to nie je to žiadna novinka, ale v poslednej dobe je toho veľa a čoho je veľa, toho je moc.

Hneď na úvod si dovolím položiť provokatívnu otázku: Načo nám je vlastne štát. Štát, ktorý nefunguje, alebo funguje úplne absurdne?

Nedávno ma pobavil (samozrejme mám na mysli skôr čiernu podstatu daného humoru) článok Petra Breinera s názvom: Smrteľne (Prečo na Slovensku nefungujú základné veci) v ktorom opisuje návštevu Slovenska s jeho NYrským priateľom. Obsah zhrniem do pár slov: brečky, rozbombardované cesty, schody hore - schody dolu, stanica, čo je skôr stojáreň na vlak, zelenina, čo je skôr niečím čo sa ani zďaleka nepodobá na niečo zelené, ale aj o tom dobrom vtipe so zimnými olympijskými hrami, ktoré vraj nakoniec nebudú, lebo si pán Ferko Chmelár a chlapci zo SOV konečne prečítali chartu OH a vraj sa to nesmie konať v dvoch krajinách, ale iba v jednej.....

Ale pozor, možno sa to nakoniec bude dať nejako spraviť. Napríklad nejakým pôsobivým vyjadrením našich politikov a obmäkčením MOV. Niečo takéto by azda mohlo zabrať, čo poviete?

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=cLeF4IUUNe4

Ak to ale nevyjde, čo si len počnú verejní obstarávatelia. To žiaľ nateraz nikto s istotou nevie povedať...

Ale späť k nášmu Absurdistanu.

Bežná situácia číslo 1 (ďalej len BSČ): Dnes som cestoval autom do Bratislavy po Starej Vajnorskej. Jedna diera, hovorím si: „stáva sa aj v iných krajinách". Druhá diera, skoro som prišiel o pravé predné. Tretia diera „do riti". Štvrtá diera do .....Piata diera, šiesta diera, siedma diera, stoosemdesiata tretia diera. Som v cieli, kontrolujem pneumatiky, nepraskla ani jedna.

Úvaha: To kde žijem?

Riešenie: Zajtra pôjdem do mesta vlakom!

Dodatočná úvaha: Pôjde vôbec ten vlak keď napadne veľa snehu a slovenskí železničiari sa do toho zase pustia lopatami ako v 19.storočí?

Riešenie: Možno nakoniec budem musieť dochádzať pešo 40 km, aj to sa, dá veď naši predkovia vraj tak robili a akí boli zdraví...

Post -dodatočná úvaha: Nesnaží sa tento štát len o to, mať nakoniec zdravých a vitálnych obyvateľov?

Zavrhnem túto úvahu ako nezmyselnú a absurdnú, ale viem si predstaviť, že to nakoniec niekam tam smeruje.

Záver: Ak Vám to nevadí, chodievajte všade pešo. Je to najistejšie a uvidíte, časom si zvyknete...

Zdroj:vas.cas.sk

BSČ 2: Ak chcete odbočiť v Bratislave z Ivanskej cesty na Vrakunskú, tak to len zažijete poctivý Absurdistan. Doľava odbočiť nemožno z bezpečnostných dôvodov. Pokračujete rovno. Ak chcete na najbližšom parkovisku spraviť takzvaný U-turn (cháp otočka v tvare písmena U), zakazuje Vám to ďalšia značka. Neostáva Vám nič iné len pokračovať a hľadať exit...hoc aj hocijaký)

Úvaha: Čakám, kedy sa nebude dať v tomto štáte vôbec odbočiť ani doľava ani doprava.

Riešenie: Choďte iba rovno!

Záver: Keď pôjdete v stáde iba rovno nedostanete po hube a značne eliminujete porušenie akýchkoľvek predpisov o ktorých ani neviete, že ste ich porušili. Takže iba rovno a nehľadieť ani doprava, ani doľava!

Zdroj: www.odkazprestarostu.sk

BSČ 3: Manželka bola nedávno u obvodného lekára. Klasické vyšetrenie k pracovnej spôsobilosti. Cena: 35 Euro slovenských. Chcela ešte aj osvedčenie k spôsobilosti viesť motorové vozidlo. Tak ešte 10 Euri slovenských navrch. Vraj „veď Vám to aj tak zamestnávateľ preplatí..."

Úvaha: Pohádal som sa so ženou, či je normálna platiť toľké peniaze nejakému kreténovi  za zmeranie krvného tlaku a prečítaní pár písmeniek z tabule.

Riešenie: Zmena obvodného lekára.

Problém čislo1:Iný obvodný lekár nie je.

Problém číslo2: Ak aj je, má toľko pacientov, že ďalších už neberie.

Záver: vôbec nenavštevovať lekára ak nechcete mať hlboko do vrecka a prísť o svoje zdravie. Všetko je na webe - liečte sa sami!

BSČ 4: Zahraničná návšteva môjho priateľa zhodou okolností tiež z NYrku. Chce ísť na obed s peknou vyhliadkou Bratislavy. Sú asi len dve - ani v jednej som predtým nebol. Ideme do jednej. Chce typické - slovenské a hlavne bryndzové halušky. Servírovanie v bielych rukavičkách. Bohaté menu. Kamoš poznamená, že aj v NYrku také majú, ale ešte tam nebol, vraj sú najdrahšie. Donesú halušky. Halušky z polotovaru. A bryndza? Nedá sa povedať, že bryndza. Premáha sa. Nechápe ako môžu takto flagrantne pokaziť celý dojem.

Úvaha: Ja už som si zvykol.

Riešenie: Nechodiť do reštaurácií a keď tak iba v prípade núdze.

Záver: Jedzte radšej raw food, to je teraz in, nedá sa na tom veľa pokaziť a nakoniec je to zdravé. Minimálne si to bez problémom viete pripraviť sami doma...

Toľko k situačnému humoru. Poviete si, nepodstatné veci!

Dám teda ešte jednu navrch.

Hornonitrianske bane dostali historicky najvyššiu pokutu za pochybenia v súvislosti s najväčšou banskou tragédiou v histórii Slovenska, pri ktorej zahynulo 20 ľudí.

Banský úrad udelil pokutu - vraj maximálnu vo výške 33-tisíc eur. Bane ju akceptovali a zaplatili. Prokuratúra pokutu zrušila pre hádajte čo?......... banský úrad udelil pokutu ešte raz a hádajte čo?.......

Bane venovali pokutu charite. A hádajte čo......?

Zdroj:prievidza.sme.sk

Ešte stále máte pocit, že nežijete v Absurdistane?

Ak áno, dovoľte mi poblahoželať Vám. Zrejme sa čo chvíľa stanete majiteľom fungl nového osobného vozidla. Ale bude Vám to koniec koncov na nič. Lebo na tých cestách sa vozidlom a to ešte aj k tomu osobným fakt nedá jazdiť.

Ak ale nemáte tento pocit. Máte a máme asi len tri možnosti:

1.      Odísť z tohto Absurdistanu čo najskôr!

2.      Ešte chvíľu počkať a odísť o čosi neskôr!

3.      Alebo vyčkať dokonca a aspoň zhasnúť za sebou svetlo. Treba predsa šetriť!

No a už keď budete odchádzať, nezabudnite si po ceste pohmkávať túto melódiu:

http://www.youtube.com/watch?v=zETvezTNmIQ

p.s. ja si ju už pohmkávam celý týždeň...

p.p.s. včera som tento blog už nestihol uverejniť a tak som dnes vyskúšal ten vlak. Sneh nenapadol. Ani centimeter, ale vlak meškal asi pol hodinu....začnem asi fakt chodiť pešo!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Fotografka z Tour: Sagan má výraznú tvár, je fotogenický. Je to prosto chlap

Češka Markéta Navrátilová bola dlhé roky jedinou ženou, ktorá fotila Tour de France z motorky.

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Za dva roky dali prácu 80 ľuďom.

AUTO

V garáži opatruje rodinné dedičstvo: Škodu 120 GLS

Najdrahšia verzia škodovky mala ako jediná olejový chladič.


Už ste čítali?