Ešte stále sa dá začať lepšie!

Autor: Jan Sklenar | 4.6.2014 o 10:55 | Karma článku: 4,77 | Prečítané:  406x

Vážení, vy si naozaj myslíte, že v tejto spoločnosti a s takto nastavenou legislativou sa dá transparetne financovať politická strana či predvolebná kampaň? Nebláznite! To by zákon musel platiť pre každého rovnako a každý by ho musel aj rovnako dodržiavať! V opačnom prípade sú všetci, čo sa len trošku chcú priblížiť k slovu transparentnosť objektívne diskriminovaní v akejkoľvek politickej súťaži!

Tým samozrejme neobhajujem financovanie volebnej kampaneRada Procházkua pokladám za veľmi nešťastné, viniť z toho vlastný volebný tím, ale ja Vám garantujem, že v súčasnej dobe nenájdete na Slovensku politika a politickú stranu, ktorá by mala svoje financovanie vydokladované do posledného centu! Politika je aj o investovaní lobbistov a záujmových skupín, ktorí dúfajú, že sa im ich vklad vráti formou verejnej zákazky a pod. Na tom v zásade nevidím nič zlé, pokiaľ tieto skupiny nezostávajú v anonymite. Pretože, len vtedy viete vykonávať verejnú kontrolu a reálne vidíte na čo sú peniaze použité a komu idú.
Už dlho sa diskutuje o zriadení tzv. looby inštitútu, ktorý by dokázal tieto problémy riešiť, bohužiaľ neexistuje spoločenská a politická vôla ich riešiť!
A teraz otázka na telo: Vy nekupujete tovar či službu bez dokladu? Keď je o niečo lacnejšia? Prečo to robíte? Porušujete tým zákon vy aj predávajúci a porušujete ho preto, lebo nenesiete žiadne riziko resp. môžete nedodržiavať zákon! A tu to celé začína! A keď môžu politici platiť na čierno, prečo by ste nemohli platiť aj vy?
Rado spravil prvú chybu. Sadol Matovičovi na lep a krkolomne sa v tejto situácií zamotáva, čo ma dosť prekvapuje, vzhľadom na jeho doterajšie skúsenosti. Ale nevychádzam z úžasu, ako sa do neho všetci novinári v poslednej dobe pustili. Keby skôr boli takto investigatívni pri predražených verejných zákazkách, netransparentných súťažiach, dodnes neobjasnenom financovaní SMERu, SDKU, KDH kde ide o podstatne vyššie sumy a vplyvnejšie záujmové skupiny. Urobili by tým väčšiu službu verejnosti! Ale tí čo by mali odpovedať, jednoducho neodpovedajú - mlčia a novinári im ich mlčanie neraz tolerujú. A reálne naozaj všetci platíme vysoké úroky za ich rozhodnutia! My všetci im to ticho tolerujeme! Preto buďme aspoň elementárne spravodliví! Rado to z financovaním volebnej kampane posral. Ak chce vniesť do politiky nové pravidlá a iné hodnoty mal by priznať, že urobil chybu!

Ešte stále sa dá začať lepšie!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Everest bude ešte ťažší. Čakanie v zápche môže horolezcov stáť život

Hillaryho výšvih – poslednú veľkú prekážku pri výstupe zničilo zemetrasenie.

DOMOV

Prieskum: Most-Híd je na hranici zvoliteľnosti, predbehlo ho aj KDH

Vo voľbách by opäť zvíťazil Smer.

TECH

Odhalili tajomstvo starovekej antikoncepcie. Skutočne fungovala

Rastlinné zložky zabránia počatiu.


Už ste čítali?