Imidž je nanič. Nepočúvaj smäd, ale pozorne svojho kandidáta!

Autor: Jan Sklenar | 13.11.2014 o 1:16 | Karma článku: 2,80 | Prečítané:  473x

Zase voľby! Poriadne neskončili jedny a už sú tu ďalšie. Elektorát opäť raz čaká víkend mobility. Ešte šťastie, že voľby nie sú Dušičky a keďže sa viacerí zdržujú v mieste svojho trvalého pobytu, azda nás v sobotu nebudú na cestách terorizovať sviatoční apropo voľby chtiví vodiči. Ale ktovie, možno to bude opäť raz husté. Našinca kvôli vizuálnemu smogu neštípu len oči z predvolebných bilboardov, megaboardov, lightboardov a xxxl pútačov. Dokonca sa prejavili aj bolesti chrupu pri škrípaní zubov z headlinov tipu: „So mnou môže manipulovať len moja dcéra, Starosta ako víno, Znovu ide o veľa, Voľte istotu overenú praxou“ atď. 

Veru, očakávam cez víkend veľa zdravotných komplikácií a ostáva len dúfať, že aj tieto voľby prežijeme v zdraví a psychickej pohode.Tak ako tento pán spred pár desaťročí. Ale ako pozitívny vzor to prosím rozhodne neberte!

Dokonca tento rok nebudú padať len teplotné rekordy. Budeme svedkami komunálnych volieb s najväčším počtom kandidátov v histórií samostatnej SR.

Nejeden si preto kladie otázky: Čomu vďačíme za takýto masívny záujem? Žeby sa spoločnosť predsa len začala prebúdzať? Žeby sme predsa len prestali byť ľahostajní vo veciach verejných? Alebo je motiváciou niečo celkom iné?

Otázok je veľa a vecných odpovedí, ako býva už dobrým zvykom, veľmi málo. Heslá, slogany, predbiehanie copywriterov v tom kto to vymyslí lepšie. Webové stránky, ktoré vás dokonale pripravia a postarajú sa o váš imidž a komplexné PR. Tieto ukazovatele naznačujú, že veľká väčšina kandidátov ani netuší, čo v kresle primátora, starostu či poslanca vlastne bude robiť. Hlavne , že sa tam dostanú a potom sa vraj uvidí...

Niektorí sa odvolávajú na právo rodákov, otcov a praotcov. Iní si zas voľby mýlia s rituálom nedeľnej návštevy kostola či divadla. Ďalší a nie je ich málo, si vo voľbách testujú svoj nový biznis plán a ostáva nám veriť, že sú aj takí, ktorí to myslia skutočne vážne a úprimne!

Rozpoznať ich preto opäť nebude ľahké. A z prehnanej iniciatívy vzíde zas len horší ako triedny nepriateľ, iniciatívny blbec, alebo ďalšia chasa lúpežníkov.

Tieto komunálne voľby ma utvrdzujú v presvedčení, že táto krajina nepotrebujeme ľudákov, pravoverných Slovákov či na-stylovaných kandidátov, ale elitu. To najkompetentnejšie a najlepšie čo vo svojich radoch máme. Odborníkov, ktorí zastanú svoje miesta a budú vôbec spôsobilí na výkon dôležitej verejnej funkcie. To či ich vôbec máme sa opäť raz ukáže.

Mnohí z vás budú namietať, že radšej dobrého prostáčika ako zlodeja odborníka. Ale kontrolné mechanizmy máme v rukách my! Záujem o dianie v meste či obci nekončí vhodením obálky do urny a následným šomraním v krčme pri pivku. Už v antickom grécku Démos čiže ľud, tvoril ľudové zhromaždenie  tzv. Ekléziu, na ktorom mohol každý dospelý občan podávať návrhy a zúčastňovať sa na rozhodovaní. Nezabúdajme na to. A aj keď sa to v týchto časoch nepočúva ľahko, my delegujeme a odovzdávame moc našim voleným zástupcom.

Preto poďme voliť, rozhodujme vecne a na základe osobnostných a odborných predpokladov jednotlivých kandidátov. V mnohých prípadoch sa budeme musieť z časti spoľahnúť aj na našu vnútornú intuíciu. Odovzdajme svoj hlas niekomu, komu dôverujeme a cítime, že našu dôveru nesklame. Výsledkom týchto volieb bude ďalší obraz Slovenska. Verím, že tak ako pri prezidentských voľbách opäť pozitívnejší a prospešnejší pre veci, ktoré sa týkajú nás všetkých.

Tak to nepokašlime a rozhodnime dobre! 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Fotografka z Tour: Sagan má výraznú tvár, je fotogenický. Je to prosto chlap

Češka Markéta Navrátilová bola dlhé roky jedinou ženou, ktorá fotila Tour de France z motorky.

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Za dva roky dali prácu 80 ľuďom.

AUTO

V garáži opatruje rodinné dedičstvo: Škodu 120 GLS

Najdrahšia verzia škodovky mala ako jediná olejový chladič.


Už ste čítali?